Salon umeblowany – czas na dekoracje!

Projektując nasz salon nieuchronnie osiągamy chwilę, w której mamy już dokładnie zaplanowaną jego część użytkową i nadchodzi pora pomyśleć o dekoracjach. Nie należy zaniedbywać tego tematu, gdyż pokój źle ozdobiony staje się wraz z upływem czasu nużący i męczący, a przecież przebywamy w nim każdego dnia.

Szukając takich dodatków warto poważnie zastanowić się nad kwiatami. Rośliny doniczkowe nie dość, że prezentują się efektownie, to jeszcze poprawiają jakość powietrza i stanowią atrakcję dla naszych zwierząt domowych. Do wyboru mamy całą gamę kwiatów doniczkowych w najróżniejszych rozmiarach i kształtach.

I tak klasyczne, niewielkie odmiany jak fiołki, petunie czy małe kaktusy stawiamy zazwyczaj przy oknie, gdzie mają dostęp do światła słonecznego i jednocześnie są widoczne z zewnątrz.

Jeśli kupujemy paprotkę, dobrze jest postawić ją na szczycie szafki bądź regału, dzięki czemu jej spływające swobodnie w dół liście przyozdabiają mebel.

Z kolei rośliny o większych rozmiarach, takie jak popularna dracena, powinny stać na podłodze w kącie, gdzie zajmują najmniej przestrzeni jednocześnie prezentując się w całej okazałości.

Jeśli układ mebli na to pozwala, warto też wziąć pod uwagę kupno pionowego kwietnika który znakomicie wkomponuje się w każdy wystrój i będzie koił oczy gęstwą zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *